Milsoft 20. yılını kutluyor

bilişim dünyası20. yılını geride bırakan Milsoft Sistem, sektördeki bilgi birikimi ve deneyimini ileriki yıllara da taşımayı hedefliyor. Mayıs 1989’da Ahmet Yurtseven tarafından kurulan Milsoft Sistem, İnterpromedya tarafından gerçekleştirilen Bilişim 500 araştırmasında 1998-2008 yılları arasında ilk beş yüz şirket arasında yer alarak sektörün istikrarlı şirketleri arasındaki yerini aldı.

Milsoft’un ilk 2 yıllık sürecinde NATO için askeri yazılımlar ürettiklerini belirten Milsoft Sistem Genel Müdürü Ahmet Yurtseven, o yıllarda NATO’da yaşanan değişikliklerle birlikte ABD’den modem ithalatına başladıklarını belirtti. İlk kuruldukları yıldan itibaren sektörde son kullanıcıya hiç gitmeden iletişim ve ağ altyapısı ürünlerini bayi kanalıyla müşterilerine sunduklarını ifade eden Yurtseven, HCS kablolama sistemleri, Estap ve ZyXEL ile bu süreç içerisinde ürün yelpazelerini geliştirdiklerini belirtti. Müşterilerine anahtar teslimi bütünleşik çözümler sunduklarına değinen Yurtseven, müşterilerine yalnızca satış değil satış sonrası destek ve teknik danışmanlık hizmetleri de sunduklarını söyledi.

Sektör hızla büyüyor. Türkiye’de kuruldukları ilk yıllardan bugüne sektörün hızla geliştiğini ve büyüdüğünü söyleyen Yurtseven sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Türkiye’nin bilişim sektörü açısından geleceği konusunda oldukça iyimser ve ümitliyim. Türkiye 10-15 yıllık süreç içerisinde kendi kaynaklarıyla önemli projelere imza atacağına inanıyorum. Kamu yatırımları bu açıdan bilişim sektörünün lokomotifi olmaya devam edecektir. Kamu özellikle bilginin korunması ve saklanmasına yönelik projeler konusunda yatırımlarını artıracaktır.”

Türkiye’nin dünyadaki yeniliklere ve değişimlere paralel ve Milsoft’un da bu değişimlere paralel olarak çalışmalarının devam edeceğini ifade eden Yurtseven, “20 yıllık deneyimimizle sektörde bizim için paradan daha önemli olan güvenilirliği yakaladık. Bu bizim için büyük bir manevi hazdır. Bunu geleceğe taşımakta bizim için en önemli hedeftir” dedi.

Yusuf Çağlayan